O nas

Przedszkole Iskierka to przyjazne, kameralne, otwarte przedszkole, które posiada bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i terapeutycznych, oraz wykwalifikowaną i kompetentną kadrę.

Jest pierwszym niedyrektywnym przedszkolem w Białymstoku dla dzieci ze spektrum autyzmu! Formy pracy przedszkola dostosowane są do dzieci z wysokofunkcjonującym autyzmem i Zespołem Aspergera. Placówka jest pod stałą opieką merytoryczną (medyczną, psychologiczną i terapeutyczną) NZOZ AXON Poradnia dla osób z autyzmem dziecięcym lub innymi całościowymi zaburzeniami rozwoju. Dzięki temu nasze dzieci i ich rodzice mogą skorzystać z kompleksowej opieki specjalistów.

Dlaczego niedyrektywność?

Niedyrektywność to:

• podejście pełne empatii i podążania za dzieckiem,

• forma terapii, styl kontaktu z dzieckiem,

• zabawa niedyrektywna to czas dla dorosłego i dziecka na wykonywanie wspólnych aktywności w spontaniczny sposób.

Kluczem do zabawy niedyrektywnej jest akceptacja dziecka, podążanie za jego motywacją i  inicjatywą oraz powstrzymywanie się od oceniania i wydawania poleceń. Celem podejścia niedyrektywnego jest nawiązywanie wartościowego kontaktu z dzieckiem i budowanie relacji pełnej zaangażowania, szacunku i uważności.
Nasi pracownicy w zabawie dopasowują się do poziomu rozumienia świata przez dziecko – jest to tzw. podążanie za dzieckiem. Dla nawiązania dobrego kontaktu dopasowujemy się do zainteresowań dziecka oraz cieszymy się z zabawy, z której ono się cieszy. Największym wyzwaniem dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest komunikacja społeczna. Kontakt wzrokowy, język, koncentracja uwagi, komunikacja niewerbalna i elastyczność to tylko niektóre z umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w świecie społecznym. Gdy zdolność dziecka do interakcji wzrasta to jego zdolność do podejmowania relacji i nauki rozwija się.
Czas spędzony z dzieckiem na zabawie oraz dostosowany styl interakcji teraz, oznacza jaśniejszą bardziej efektywną komunikację społeczną później.

Zabawa niedyrektywna:

• wyzwala aktywność,

• mobilizuje do samodzielnego podejmowania decyzji,

• uczy kreatywności i posiadania własnej opinii,

• uczy samodzielnego radzenia sobie i rozwiązywania problemów,

• w naturalny sposób uczy budowania relacji społecznych.

Podczas pobytu  w przedszkolu Iskierka, dziecko ma możliwość rozwijać zarówno sferę poznawczą, emocjonalną, ruchową jak i społeczną.


REKRUTACJA 2021/2022

Mając na uwadze aktualną trudną sytuację związaną z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, która uniemożliwia bezpośredni kontakt z dyrekcją przedszkola ogłaszamy następujące zasady rekrutacji:

  • rodzice zainteresowani zapisem dziecka do Przedszkola Iskierka mogą pobrać ze strony internetowej kartę zgłoszenia w postaci pliku MS Word, lub w wersji dokumentu pdf.
  • skan karty i dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych (orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o niepełnosprawności – jeżeli dziecko takie posiada) można wysłać drogą mailową na adres przedszkola iskierka@axoncem.pl,
  • krótki filmik ukazujący swobodną zabawę dziecka z drugą osobą.

O zakwalifikowaniu dziecka do przedszkola będzie decydowała kolejność zgłoszenia oraz spełnienie kryteriów rekrutacyjnych zawartych w Statucie Przedszkola Iskierka. 

PRZEDSZKOLE ISKIERKA

to przyjazne, kameralne (przedszkole dysponuje max 18 miejscami), otwarte, które posiada bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i terapeutycznych, oraz wykwalifikowaną i kompetentną kadrę.

Na rok szkolny 2021/2022 dysponujemy jeszcze 4 wolnymi miejscami.

Zgłoszenia przyjmujemy do  dnia 15.03.2021 r.

Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do przedszkola zostanie przekazana do dnia 31.03.2021 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 690 817 814, 608 039 030


PRZEDSZKOLE ISKIERKA
ul. Marczukowska 2b
15-724 Białystok

Godziny pracy przedszkola
Poniedziałek – piątek 7.30 – 17.00

Kontakt:
mgr Monika Beata Korotkiewicz – Dyrektor
mgr Barbara Twarowska – Wicedyrektor
690-817-814, 608-039-030
iskierka@axoncem.plwordss

Nr konta do wpłacania czesnego :
AXON Centrum Edukacyjno – Medyczne Leszek Twarowski
15-740 Białystok, ul. Antoniukowska 11, lok. 21
Nr konta: 92 1160 2202 0000 0000 5877 6880